Firma Handlowa "Szach" powstała w 1991 roku . W początkowym okresie zajmowała się tyko działalnością handlową . Wraz z rozwojem firmy poszerzono działalność o usługi montażowe oraz produkcję . Firma specjalizuję się w sprzedaży wyrobów szklanych , akcesorii do szkła oraz profili aluminiowych ( w tym do oświetleń typu LED ) , systemów chowanych w ścianę , aluminiowych systemów do zabudowy wysokiej i niskiej wnęk .

Stany magazynowe pozwalają w krótkim okresie zrealizować zamówienia na drzwi szklane zarówno rozwierne jak i w systemie przesuwnym naściennym i naściennym rurowym. Bogate doświadczenie pozwala na zrealizowanie śmiałych i nietypowych projektów . Służymy również naszą wiedzą firmą projektowym jak i wykonawczym. Doświadczenie w zakresie montażu drzwi i podłóg , zdobyliśmy na takich inwestycjach jak :

- Muzeum Wisły w Tczewie,
- Hotel OSSA ,
- Hotel Gdańsk ,
- Filharmonia Bałtycka ,
- Gdańska Szkoła Floretu,
- Hotel Riga Wejherowo,
- Ikar Plaza Kołobrzeg ,
- Nord Capital Sp. z o.o. Rekowo Górne ,

Od momentu powstania stale się rozwijamy. Jesteśmy firmą wyspecjalizowaną w sprzedaży szkła, akcesorii do szkła oraz profili aluminiowych w międzynarodowej dystrybucji , sytemów chowanych w ścianę , systemów naściennych , podłóg warstwowych drewnianych , systemów meblowych budowlanych oraz zabudów wnęk szaf .

Działając od roku 1991, wraz z rozwijającym się rynkiem zwiększamy swoje stany magazynowe na gotowe produkty w postaci skrzydeł szklanych otwieranych oraz przesuwanych i profili aluminiowych, zdobyliśmy ogromną wiedzę technologiczną w dziedzinie szklarstwa i obróbki szkła. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w zakresie montażu produktów .